Pişik Yapmayan Bez Hangisi?

13.04.2020
87
Pişik Yapmayan Bez Hangisi?

Bebek gelişiminde bebeğiniz tuvalet eğitimi alana kadar anne ve babaların en çok şikayetçi oldukları konulardan biri hiç şüphesiz pişik problemidir. Bebeklerde pişik uzun süre kapalı kalan popo bölgesinde kızarıklık ve yanma şeklinde olarak bebeğinizin rahatını ve konforunu etkilemekte sağlığını olumsuz etkilemektedir. Piyasada pişik için binlerce ilaç pudra ve merhem bulunmaktadır. Pişik sorununun önüne geçmenin en temel nedenlerinden biri bebeğinizin altının sürekli olarak kuru olmasına özen göstermenizden geçmektedir. Bir de pişik yapmak istemeyen bezler sentetik bazlı değil genelde pamuklu bezlerden oluşmalıdır. Sentetik altyapılı elyaflardan üretilen bezler bebeğinizin cildinin nefes almasını engellediğinden dolayı onu rahatsız eder ve pişik oluşumuna neden olur. Bu nedenle olabildiğince doğal olan bezleri kullanmanız gerekmektedir.

Hangi Bez Pişik Yapmaz?

Bebeğinizin altını sürekli kuru olmasının yanı sıra cildini nefes alıyor olması gerekmektedir. Bebeklerde pişik uzun süre kapalı kalan ve ıslak ortamda bulunan cildin tahriş olmasından dolayı oluşmaktadır. Bebeğinize bez seçerken cildini terletmeyen nefes almasına özen gösteren ve doğal ürünlerden elde edilen bez kullanmanız bebeğinizin cilt sağlığı için önemlidir. Piyasada birden fazla bez markası bulunsa da sizin yapmanız gereken şey marka olarak bakmak değil markanın içeriğidir. Kullanacağınız besin markası ne olursa olsun içeriğinin doğal liflerden oluşması önemlidir. Bu nedenle içinde cildi rahatsız etmeyen nefes almasını sağlayan ve bebek ciltlerine uyumlu içerikleri içeren bezleri kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bez Pişik Yapar Mı?

Bebeklerde pişik problemi anne ve babaları en çok rahatsız eden en çok üzen bebekleri de rahatsız eden bir olaydır. Bebeklerde pişik bebeğin poposunun uzun süreli olarak ıslak ve havasız ortamda kalmasından dolayı tahriş olmasından oluşmaktadır. Buradan çıkaracağımız sonuca bakacak olursak bebeğinizin poposunu kuru olması ve nefes alabilir bir şekilde oluşması pişik olmasının önüne geçecektir. Yani bebek bezi pişik yapar mı gibi bir soruya cevap arıyorsanız bu sorunun cevabı olumlu yönde olacaktır. Cildin nefes almasını engelleyen bir yapay liflerden oluşan bezler bebeklerde pişik oluşumuna neden olur. Nedenle pamuk bambu gibi doğal liflerden yapılan bezleri kullanmanız bebeğiniz için daha iyi olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.