Pişik Bezden Kaynaklanır mı?

Pişik Bezden Kaynaklanır mı?

Bebekler için çok hassas davrandığımı ve seçimi konusunda çok zorlandığımız konulardan bir tanesi bebek bezleridir. Eskiden hazır bebek bezlerinin olmadığı dönemler muşabba içine sarılan pamuklu bezler ile bebeklerin altı bağlanır ve pamuklu bezin cilde sağladığı ferahlık sayesinde bebekler çok fazla pişik sorunu yaşamazlar. Tabi ki burada bebek bezlerinin çok sık değişmesi gerektiği faktörü ön plana çıkmaktadır. Bebek bezleri hassas malzemelerden yapılmaktadır ve direkt bebeğin cildine temas ettiğinden bu konuda çok fazla çeşit bulunmaktadır. Tüm bebek bezleri aynı kalitede üretilmemektedir. Birçok marka bu konuda çok hassas davranarak bebeklerin cilt sağlığını düşünerek hareket etmektedirler. Ancak rekabet piyasası nedeni ile ciddi markalar bile bebek bezlerinde artık reklam unsurunu kullanmaktadır.

Bebek Bezi Pişik Yapar mı?

Günümüzde oldukça kaliteli bebek bezi markaları bulunuyor. Her marka kendi alanında uzmanlaşmış ve bu konuda gerçekten hassas çalışmalar sergilemişlerdir. Bebek bezlerinin pişik yaptığı kanıtlanmış bir durum değildir. Ancak bazı bebek ciltleri aşırı hassas yapıda olduğundan bazı markalar o bebeğe iyi gelmeyebiliyor. Her marka her bebeğe iyi gelecek diye bir kural yok. A markası bir bebeğe çok iyi gelirken diğer bebeğe pişik yapabilmektedir. Bu konuda bezlerin değişme sıklığı ön plana çıkıyor. Yani bebeklerin altlarının sık sık havalandırılması ve değiştirilmesi bebek bezinden çok daha önemlidir.

Hangi Bebek Bezi Pişik Yapmaz?

Bu konuda şu marka asla pişik yapmaz demek doğru olmaz. Çünkü her markanın fayda sağladığı alan başkadır. Bir anne A markasından şikayetçi iken diğer bir anne bu markadan çok memnun kalabilmektedir. Bebek bezlerinin pişik yapmaması için pamuklu bir iç yüzeyi olmasına dikkat etmelisiniz. Pamuklu iç yüzey sayesinde bebeğiniz tuvaletini yaptığında özellikle idrar kolayca emilecek ve bu sayede idrar bebeğinizin cildine temas etmeyecektir. Böylece pişik riski oluşmayacaktır. Ayrıca bir diğer önemli konu bebeğinizin bezinin sık aralıklarla değişmesi gerektiğidir. Özellikle yaz aylarında bezi sık sık değiştirerek bebeğinizi altını yıkamalı ve uzun süreler açık bırakarak havalandırmalısınız. Bu sayede pişik durumu oluşmayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.