Hamilelikte 6.Ayda Karnım Çıkmadı

13.04.2020
93
Hamilelikte 6.Ayda Karnım Çıkmadı

Hamilelik bir kadının en kutsal olduğu dönemlerden geçtiği zaman dilimidir. Kadın hamilelik sürecinde vücudunda bir canlının gelişimini hayat bulmasına olanak sağlamaktadır. Hamilelikte karın şişmesi aşağı yukarı üçüncü ya da dördüncü aydan itibaren başlamaktadır. Bazı genetik faktörlere bakıldığı zaman bir kadının altıncı aya geldiği halde karnım çok şişmemesi tamamen irsî faktörlere dayandırılabilir. Ama bebeğinizin kilo boy oranındaki durumu merak ediyorsanız yine bir doktordan yardım alarak ultrason üzerinden bebeğinizin gelişimini izleyebilirsiniz. Hamilelik ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda daha çok tıbbi mercilerden yardım almanız hem sizin için hem de bebeğiniz için önemli olacaktır.

Hamile Kadınlarda Karın Ne Zaman Çıkar?

Hamile kadınlarda karın çıkmaya başlaması yaklaşık olarak bebeğin dördüncü aydan itibaren gelişmesine bağlı olarak oluşmaktadır. Hamilelikte karın şişmesi annelerin hamilelik ile ilgili hayallerimi süsleyen durumlardan biridir. Çünkü karın şişmesi aynı zamanda bebeğin büyüdüğünde geliştiğinin de göstergesidir. İlk altı ayda bebekler anne karnında da ciddi derecede hızlı büyüme gelişme göstermektedirler. Bu fiziksel büyüme annenin beslenme özelliklerine göre de gerçekleştirilmektedir. Genetik faktörler de göz önüne alındığında hamileliğin beşinci ayından itibaren anne karnında bir belirginlik oluşması beklenmektedir. Bebeğiniz anne karnına sığabilecek derecede küçük olduğundan dolayı sizin beden yapınız da bebeğinizin gelişmesinde önemli bir rol izlemektedir.

Hamile Kadınların Hepsinde Karın Şişer Mi?

Hamilelik dediğin zaman insanların aklına karışan anneler gelmektedir. Hamilelikte karın şişmesi tüm hayvanlar aleminde bulunan canlılar için de geçerli bir durumdur. Bu canlıların tamam mı işlerinde bir canlı barındırdıklarından dolayı içerde bulunan canlı büyüme ve gelişme gösterdi ki dış dünyadan görülebilecek bir değişiklikle söz konusu olmaktadır. Yani kısaca bakılacak olursa hamile kadınların tamamında belirgin bir karın şişmesi görülmesi gerekmektedir. Kişinin vücut yapısına göre gelişecek olan bebek vücut yapısına göre şişen bir karın olarak da gözlemlenebilir. Ama bazı istisnai durumlar da olabilir. Dünya genelinde istatiksel olarak bakıldığında kadınların %99’u hamile kaldıklarında karınlarını şiştiği gözlemlenir.  Kalan yüzde birlik kısım ise istisnai durumlara girer.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.