Gebelikte Yoğun Akıntı Neden Gelir?

13.04.2020
95
Gebelikte Yoğun Akıntı Neden Gelir?

Gebelik bir kadının en hassas olduğu dönemlerinden biridir. Kadın gebelik sürecinde vücudunda bir can taşır. Hassas olan anne bu dönemde bir sorunla karşılaşmak istemez. Bu nedenle de gebelikte yaşanabilecek herhangi bir değişiklik konusunda panik gibi durumlar oluşabilir. Gebelikte akıntı çokta normal olmayan bir durumdur. Bir kadında akıntı oluşması akıntının yoğunluğuna rengine ve kokusuna göre değişmektedir. Eğer gebelikte yaşanan akıntı yoğun ve kötü kokulu ise mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Vajinal enfeksiyonlar normal hayatta olduğu gibi gebelik durumunda da hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Sorunla karşılaşmanız halinde hemen bir doktora başvurarak soruna kısa süre içerisinde erken tanı sayesinde çözüm bulabilirsiniz.

Gebeliğin Sekizinci Ayında Yoğun Akıntı Neden Gelir?

Gebeliğin son aylarına doğru bazı değişiklikler gözlemlense de akıntı bu durumların dışında kalmaktadır. Sağlıklı bir kadında akıntının rengi kokusu yoğunluğu sağlık açısından önemlidir. Gebelikte akıntı aydan aya değişebilmektedir. Eğer akıntınız yoğun renkli ve kötü kokulu ise mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Gebeliğin sekizinci ayında akıntı aslında normal bir durumdur ama doktorunuza başvurmanız halinde bu durumla ilgili daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Sekizinci ay her gebelik için oldukça dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimidir.  Bu nedenle evde durup evham yapmak yerine direkt olarak bir doktora başvurarak hem sorununuza erken tanı sayesinde çözüm bulabilir hem de içinizin rahatlaması açısından doktorunuzdan gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Gebeliğin 2.Ayında Yoğun Akıntı Neden Gelir?

Gebelik oluşması durumunda kadın vücudunda birden fazla noktada değişiklikler gözlemlenmektedir. Özellikle ilk aylarda vücut gebeliğe alışma aşamasında olmasından dolayı bazı değişikliklere tepkisiz kalkamamaktadır. Gebelikte akıntı İlk beş ayda normal bir şehirde ise anne ya da çocuk için bir tehlike arz etmemektedir. Ama tüm kadınların da yakından bildikleri gibi akıntının yoğunluğu rengi kokusu akıntının ne denli ciddi olduğu konusunda bizlere ön bilgi verebilmektedir. Sizlerde bu tarz durumları izleyerek aslında ciddi bir durumla karşı karşıya kalıp kalmadığınızı gözlemleyebilirsiniz. Akıntı yoğunluğu ve rengi Koyulaşmaya başladıysa mutlaka bir doktordan yardım almanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.