Dalin Şampuan Zararlı mı?

08.04.2020
64
Dalin Şampuan Zararlı mı?

Her bebek annesi, babası için değerlidir ve her ebeveyn bebeğine en kaliteli ürünü kullanmak ister. Fiyatından ziyade içeriğinde bebeğine zarar verecek ürünleri barındıran hangi markaya ait olursa olsun ürünü kullanmak istemez. Çünkü bebeğine zarar gelmesini istemez. Bunun içinde en ufak bir söylenti ya da en ufak bir yan etkinin üründen kaynaklı yaşadığını düşünebilir. Bunun içinde gerekli araştırmaları yapar.

Bebekler elbette ki normal insanlara göre daha hassas tene sahip olup, kullanılan ürünlerin daha hassas ve kimyasallardan uzak doğal ürünler olması gerekir. En ufak bir ihmal bebeklerin vücutlarında tepkiye neden olabilir. Bunun için kesinlikle tercih edilen ürün her ne olursa olsun dikkat edilmesi ve içeriğinin dikkatle incelenmesi gerekir.

Dilden dile dolaşan ve kullanan ebeveynlere de söylenen Dalin şampuanın zararlı kimyasallar içerdiği konusu elbette herkesin aklını karıştırmıştır. Peki gerçek nedir, dalin şampuan SLS içeriyor mu ve bebeklere zararı var gelin birlikte inceleyelim..

Dalin Şampuan İçeriği, Dalin Şampuanda SLS var mı?

Bebek şampuanı denilince akla ilk gelen markalardan birisi de şüphesiz ki Dalin’dir. Dalin şampuanı her ne kadar tartışılan bir ürünü bulunsa da kullanıcısı oldukça fazladır. Dalin, SLS bulunmamaktadır diye ibare şampuan üzerinde bulunmaktadır. Fakat içerik kısmına göz atıldığın da Sodyum Lauryl Sülfat bulunduğu görülmektedir. Dalin, kendi ile çelişen bir ibare bulundurması kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Dalin, SLS yoktur demesi aynı işlevi gerçekleştiren başka bir kimyasal bulundurması oldukça üzücü bir durum olsa da maalesef içeriğinde bulunduğu görülüyor.

Dalin Şampuan Zararlı mı?

Dalin bebek şampuanı zararları tartışılabilir konu olsa da içerisinde SLS barındırması elbette ki kimyasal olduğu için risktir. Her ne kadar az olsa bile riski tabi ki vardır. SLS nedir konusunda kısaca değinmek gerekir ise şampuanın köpürmesine yardımcı kimyasaldır.

Dalin Şampuan Kullanıcı Yorumları

Dalin şampuan kullanıcı yorumları kısmına göz attığımızda genellikle kullanıcılarının yetişkin olduğu ve makyaj temizlemek, yüz temizlemek için kullanıldığı fakat cildi kuruttuğu için kuru ciltlerin kullanmaması gerektiği görülmektedir. Bebek için kullanımı fazla izlenmemektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.