Bebekleri Böcek Isırdığı Nasıl Anlaşılır?

13.04.2020
157
Bebekleri Böcek Isırdığı Nasıl Anlaşılır?

Bebekler henüz yeni doğan insanlar olmalarından kaynaklı olarak kanları ve tenleri oldukça taze olduğu için dış dünyadaki zararlara açık halde bulunmaktadırlar. Özellikle ilkbahar ve yaz ayları nda bebeklerin böcek ısırma gibi problemlerle karşılaşması oldukça normaldir. Bebeklerde böcek ısırığı bebeğinizin cilde hastası olduğu için direkt olarak kendini belli edecektir. Öncelikli olarak bebeğiniz böcek ısırdığı anda ağlayarak zaten bir tepki verecektir. Daha sonra ise böceğin ısırdığı yer kızarmaya ve kaşınmaya başlayacağından bu durumu fark etmeniz çokta zor olmayacaktır. Eğer bulunduğunuz yerde sivrisinek sinek karınca gibi böcekler bulunuyor ise bebeğinizin mutlaka böcek olan ilaçlar ya da spreyler bulundurmanız gerekmektedir.

Bebeğimin Yüzünde Kızarıklık Var Böcek Mi Isırdı?

Bebeğinizin yüzünde kızarıklık var ise muhtemelen böcek ısırığı olmuş olabilir. Bebeklerde böcek ısırığı Her zaman kötü sonuçlar doğurmamaktadır. Kızamık suçiçeği gibi hastalıklar kızarıklık ile başlasa da kızarıklığı ateşlenme takip etmektedir. Eğer bebeğinizin yüzünde kızarıklıklar var ama ateşi yok ise bu muhtemelen böcek ısırığı manasına gelmektedir. Tabii ki bebeklerimizin başına kötü şeyler gelsin istemeyiz ama böcek ısırıkları çok da sağlıksal bir problem yaratacak bir durum değildir. Ama önlem almak isterseniz eczanede böcek kovucu spreylerden yardım alabilirsiniz. Kovucu spreyler almak isterseniz eczaneye bebekler için aldığınızı belirtmeniz çocuğunuzun cilt sağlığı için de oldukça önemlidir.

Böcek Isırığı Bebeklere Zarar Verir Mi?

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde özellikle dışarıya bahçeye parka çok fazla çıkacağımızdan dolayı böcek ısırıkları ile karşılaşmamız oldukça normaldir. Bebeklerde böcek ısırığı Her zaman olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle yaşadığınız bölgede kan ile geçen salgın bir hastalık söz konusu değilse böcek ısırı bebeklere çok da zarar vermeyecektir.  Ama olağan dışı semptomlar fark etmeniz halinde yapmanız gereken tek şey öncelikle doktora gitmek olmalıdır.  Olağan dışı semptom kızarıp kaşınan yaranın şişip iltihaplı hale gelmesi gibi tanımlanabilir. Olağanüstü bir durumla karşılaşmanız halinde panik yapmadan sakin bir şekilde doktora gidip doktora yaşadığı sorunla ilgili durumları anlatabilirsiniz. Zaten gideceğiniz doktor size bu konuda yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.