Bebeğimin Saçları Çok Az Nedendir?

13.04.2020
73
Bebeğimin Saçları Çok Az Nedendir?

Bebekler doğduktan sonra genelde saçsız olarak doğmaktadır. Bebek gelişiminde anne karnı içerisinde bebeklerin saçları nadir olarak çıkmaktadır. Çünkü anne karnındaki gelişim fiziksel özellikler dışında daha çok iç organlar beden ve beyin gelişimi olarak devam etmektedir. Saçların kaşlarını tırnakların uzaması bebek doğduktan sonra oluşabilecek gelişim ayaklarından biridir. Bebek saçları bu nedenle doğduktan sonra çok az görünmekte ve aylar geçtikçe de uzamaya başlamaktadır. Bebekler doğduklarında kız olsun erkek olsun az saçlı olarak dünyaya gelirler. Daha sonra da sizlerin de görebileceği gibi bebeğiniz büyüdükçe saçları çıkmaya gelişmeye ve daha kendini göstermeye başlayacaktır. Eğer bebeğiniz bir yaşına geldiği halde saçları az ise bu konuda doktordan yardım alabilirsiniz.

Bebekte Saç Ne Zaman Çoğalır?

Bebeğiniz ilk doğduğu zamanlarda neredeyse saçı olmadan dünyaya gelir. Bazı istisnalar dışında bebekler genelde Saçsız doğarlar. Bebeğinizin doğduğu zamanlarda saçının olmaması bebeğinizin saç gelişiminde bir sorun olduğu manasına gelmemektedir. Bebek saçları aniden bir uzama göstermese de ilk Altay içerisinde inceden kendini geliştirmeye ve çoğalmaya başlayacaktır. Bebeğin gelişimi saçlarının oluşumu dişlerinin çıkması genelde genetik sebeplerden de kaynaklanmaktadır. Yani eğer sizin ya da eşinizin bebekliğinde saçları gidecekmiş ise çocuğunuz da da aynı şey olması mümkündür. Ama bebeğiniz bir ya da iki yaşına geldin hala saçları az ise mutlaka bir doktordan yardım alabilirsiniz.

Bebeklerde Saç Azlığı Neden Olur?

Bebekler doğdukları zamanlarda çok az saçlı olarak dünyaya gelirler. Aynı şey el ve ayak tırnakları ve bir kutunun diğer bölgelerindeki tüylerin azlığıyla da açıklanabilir. Fiziksel gelişimler dünyaya geldikten sonra kendini göstermekte ve ilerlemektedir. Bebek saçları da fiziksel bir gelişim olmasından dolayı bebeğiniz dünyaya geldikten sonra ilerleyen süreçlerde çoğalmaya başlayacaktır. Anne karnına bir bebeğin saçlarının çoğalması için yeterli bir yer değildir.  Çünkü anne karnında daha çok bağışıklık sistemi ve beyin gelişimi ön planda olmaktadır. Tamamen olmasa da çevresel faktörler ve irsî faktörler bebeklerin gelişimlerini saçlarını tırnaklarını belirleyebilmektedir. Zaman içerisinde çocuğunuzun saçlarında herhangi bir değişiklik ve çoğalma görmezsiniz bu konu ile ilgili bir doktordan yardım alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.