Bebeğimin Eline Kaynar Su Döküldü Ne Yapmalıyım?

13.04.2020
105
Bebeğimin Eline Kaynar Su Döküldü Ne Yapmalıyım?

Hayatımızın en değerli varlıkları hiç şüphesiz çocuklarımızdır onların en ufak bir zararı uğramasını asla istemeyiz. Çocuklar henüz emekleme ya da yeni yeni yürüme aşamasına geçmelerinden sonra tehlikeye açık bir duruma gelmektedirler. Bu nedenle de bu dönemlerde anne babalar ekstra özenli ve dikkatli olmak zorundadırlar. Hiçbir ebeveyn çocuklarının zarar görmesini istemez fakat bazen talihsizlikler yaşanabilir. Bebekler emekleme ve yürüme aşamasında çarpma düşme en kötüsüde sudan ya da herhangi sıcak bir materyalden yanma riski ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bebeklerde yanık hiç istemediğimiz bir durum olsa da olma ihtimali çok yüksek bir durumdur. Bu nedenle de böyle bir durumla karşılaşmanız halinde yapmanız gereken en mantıklı şey hiç şüphesiz bir hastaneye gitmektir.

Bebeklerde Yanık Tedavisi

Hayatımızın en önemli parçası olan bebeklerimizin yanık riski ile karşı karşıya kalmaları halinde öncelikli olarak bir doktora başvurmanız hayati önem taşımaktadır. Bebeklerde yanık durum ile karşılaşmanız halinde bilindik tedaviler dışında medikal tedaviler her zaman daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Canımızdan bir parça olan küçük yavrularımızın acı çekmesini asla istemeyiz. Bu nedenle de doktorlarımızın öngördüğü tedavileri uygulamamız çocuklarımız için daha önemli olacaktır. Yanıl kaçıncı dereceden yanık olduğu tedavisi için büyük önem taşımaktadır. En doğru sonuç yine de doktorlara başvurmaktan geçmektedir.

Bebeklerde Yanık Nasıl Geçer?

Bebeklerde yanık oluşması durumunda eğer evinizde iseniz mutlaka hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi yıllık birinci ikinci üçüncü ve dördüncü° olarak ablandırılmakta ve tedavisi de bana göre yapılmaktadır. Yanın kaçıncı dereceden olduğunu bilmeden yapacağınız bir tedavi hem çocuğunuzun canının daha çok yanmasına hem de yanan yerde iz kalmasına neden olabilmektedir. Bebeklerde yanık tedavisini evde bulunan bitkisel yöntemlerden ziyade medikal yollar üzerinden gerçekleştirmeniz bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Eğer eviniz hastaneye uzak ise yanıkla karşılaşmanız halinde 112 ambulans üzerinden acil bir şekilde bebeğinizi hastaneye götürebilirsiniz. Doktorunuz sizin için ve bebeğiniz için en uygun tedavi sizlere mutlaka önerecektir. Diş macunu ya da yaranın üzerini kapatmak gibi yöntemler her zaman işe yaramadığından mutlaka bu konu hakkında bilgisi olan bir kişiye danışmanız önemlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.