Bebeğimin Ateşini Nasıl Düşürürüm?

13.04.2020
95
Bebeğimin Ateşini Nasıl Düşürürüm?

Gözümüzden sakındığımız başına bir şey gelmesin diye gecemizi gündüzümüze kattığımız çocuklarımız büyüme aşamasında hastalıklar ile uğraşmaktan geri kalmamaktadır. Bebeğimizin hasta olması ne kadar kötü bir durum gibi gözükse de aslında Vücudun temel Bağışıklığının gelişmesi açısından bazı hastalıkları geçirmesi bebeğinizin ileriki yaşlarda daha dirençli bir insan olmasına fayda sağlayacaktır. Bebeklerde ateşlenme Birçok hastalığın habercisi olabilmektedir. Bunun her daim olumsuz sonuç doğurmasa da yine de bebeğin sağlığı açısından ateşinin vücut sıcaklığının altına düşmemesi ya da yükselmemesi önem arz etmektedir. Bebeğiniz ateşlendiğinde öncelikli olarak onu sarıp sarmalamak yerine üzerini açarak daha serin kalmasını ve vücudunun normal ateş düzeyine gelmesini sağlayabilirsiniz. Her sağlık sorununda olduğu gibi en sağlıklı sonuca bebeğinizi doktora götürerek varabilirsiniz.

Bebeğimin Havale Geçirdiğini Nasıl Anlarız?

Ateşli hastalıklar içerisinde en tehlikelisi hiç şüphesiz havale geçirmektir. Havale geçirmek vücut sıcaklığının rahatsız edici bir derecede yükselmesi ve vücut direncinin tamamen düşmesi manasına gelebilmektedir. Yaşadığımız son dönemlerde çok yaşanmasa bile eski dönemlerde bebeklerde ateşlenme ne yazıkki havale geçirmekle son bulmaktaydı. Eğer bebeğinizin havale geçirdiğini anlamak istiyorsanız vücut sıcaklığının 39° üstüne çıktığı anda mutlaka doktora başvurmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Havale geçiren bir bebeği evde ilkel yöntemlerle Tedavi etmeniz ya da ateşini düşürmez pek mümkün değildir bu nedenle bebeğinizde kalıcı bir hasara yol açmadan doktora götüre kısa süre içerisinde ateşlenme sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Bebeğin Havale Geçirdiği Anda Yapılması Gerekenler

Bebeklerin büyüme aşamasında hastalıklara sık sık yakalanmasının nedeni başlıklarının yeterince gelişmediğinden kaynaklı olarak hastalıklara açık bir durumda olmalarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de bebeklerde ateşlenme Birçok ebeveynin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bebeğinizin ateşinin 38°’nin üstüne çıktı anda yapmanız gereken tek şey mutlaka bir doktora gitmek olmalıdır. Bulunduğunuz durum doktora gitmeye elverişli bir durum değilse bebeğinizin ılık suyla kısa bir duşa tabi tutabilirsiniz. Eğer bebeğinizin ateşi hala düşmediyse sirkeli su yöntemi ile de ateşini düşürmeye çalışabilirsiniz. Bahsedilen bu yöntemlerin tamamı ateşi düşürmeye dedik yöntemlerdir bu nedenle havale geçiren bir bebeği tamamen iyileştirmesi söz konusu değildir. Havale geçiren bir bebek en iyi doktora tedavi edilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.