Bebeğim Uyumuyor – Bebek Uyutma Yöntemi

Bebeğim Uyumuyor – Bebek Uyutma Yöntemi

Bebeğim Uyumuyor konulu sorunların özellikle benim gibi ilk çocuğunu dünyaya getiren anneler için sık tekrar ettiğini biliyorum. Lohusa sendromu durumunu en çok tetikleyen nedenlerden birisi benim için uykusuz geceler oldu. Özellikle işten yorgun gelen eşimin geceleri destek veremiyor oluşu beni bu konuda yalnız mücadele vermeye itti. İlk aylar bocalasam da bebeğim için uyku düzenini benim oluşturmam gerektiğini fark etmemle işlerim kolaylaştı.

Bebeğimi Sallamadan Uyutma Yöntemleri

Saatlerce sallayarak zor uyuttuğum bebeğim aslında benim doğru olduğunu düşündüğüm yanlış bilgiler nedeniyle zorlanıyordu. Öncelikle miniğimin uykusunun gerçekten geldiğini anlamaya çalıştım. Bebeklerde uyku düzeni hakkında internet üzerinde araştırmalar yaptım, sizlerin de yaptığınızı biliyorum. Fakat bu kesinlikle internet üzerinden edinilecek bir bilgi değil. Bu bebekten bebeğe farklılıklar gösterdiği için anne tarafından yaşanılarak deneyimlenmesi gereken bir konudur.

Bebeğim Gece Uyumuyor

Bebeğim Gece Uyumuyor söylemi özellikle günün yorgunluğunu uykusunda atmak isteyen, uykusuzluğa tahammülü olmayan ebeveynler tarafından dile getiriliyor. Gece uykusunun hem kendiniz hem de bebeğiniz için sorunsuz geçmesi için onu hazırlamanız gerekiyor. Hazırlık sürecinin miniğiniz büyüdükçe daha önemli olduğunu uykuya dalmak konusunda zorlandığını anladıkça fark edeceksiniz. Oda sıcaklığı, altının temiz olması ve karnının tok olması hazırlık sürecinin olmazsa olmazları arasındadır.
Uykuya kolay dalabilmesi ve sağlıklı bir uyku için ne işiniz olursa olsun bebeği uyku saati öncesinde uyanıkken yatağına yatırmanız gerekmektedir. Gece rutinleri belirlemeniz onun uyuma saati geldiğini anlamasını kolaylaştıracaktır. Uyutmadan hemen önce altının değiştirilmesi, masal anlatılması, ninni söylenmesi klasik olsa da uykuya geçme sürecini ona anlatacaktır. Ayrıca uyurken altının değiştirilmesi dalmasını zorlaştıracağı için pek tercih edilmemelidir.

Bebeğim Uyumuyor Ağlıyor

Bebeğim Uyumuyor Ağlıyor sürecini benim gibi çok sık yaşayan annelerin kesinlikle panik yapmamaları gerekmektedir. Bebeğim neden ağlıyor diye düşündüğünüzü, canı mı yaşıyor diye telaşlanacağınızı biliyorum. Fakat siz telaş yaptıkça bebek de anormallik sezecek ve panik yapacak sonrasında daha çok ağlayacaktır. Özellikle yenidoğan döneminde bebeklerin uykularının geldiğini ağlayarak anlatabileceğini unutmayın. Bebek ağlamasına rağmen emzirmeye çalıştığınızda emmek istemiyorsa çok büyük ihtimalle uykusu gelmiştir. Uyutmak için ihtiyacı olan rutinleri tekrarlamaya başlamalısınız. Genel olarak Bebeğim Uyumuyor şeklindeki sorunları ortadan kaldırabilmek onu doğru anlamakla mümkündür.

Yenidoğan Bebeğim Sürekli Uyuyor
Bebeklerde 2 Yaş Sendromu

YORUMLAR

  1. erotik dedi ki:

    As a Newbie, I am permanently browsing online for articles that can aid me. Thank you Ali Vachel Marylinda