Bebeğim Suyu Sevmiyor Nasıl Sevdirebilirim?

13.04.2020
71
Bebeğim Suyu Sevmiyor Nasıl Sevdirebilirim?

Bebekler büyüme ve gelişme çağında anne ve babasına özellikle besin kaynakları konusunda zorluk çıkarabilmektedirler. Bebeğe suyu sevdirme İçin öncelikle ilk altı ayın dolmasını bekleyebilirsiniz. Çünkü ilk Altay alacaklı anne sütünden yeterli besin ve su takviyesinde bebekler alabilmektedirler. Eğer altı aydan büyük bir bebeğe sahipseniz bebeğini suyu sevmiyor ise öncelikli olarak tatlı meyve suları ki bu meyve sularını kesinlikle taze sıkılmış olması gerekmekte yardımı ile bebeğinize sıvıyı sevdirerek işleme başlayabilirsiniz. Suyun tadı herhangi bir şekilde acı tatlı ya da ekşi olmadığı için bebekleri suyu sevmemesi için herhangi bir neden bulunmamaktadır. Günün belirli saatlerinde yemekten sonra bebeğinize bir miktar su içilerek bu durumu alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Bebeğim Banyo Yaptırırken Ağlıyor Ne Yapmalıyım?

Çocuk yetiştirme durumu söz konusu olduğunda anne ve babaların en zorlandığı yollardan biri bebeklerini ve çocuklarını banyo yaptırmaya ikna etmektir. Çocuklar her zaman suya karşı çokta sevecen davranmamaktadırlar. Bebeğe suyu sevdirme amacı ile öncelikle çocuğunuzun banyo yaptığı suyun kesinlikle teni yakmayan bir sıcaklıkta olduğuna özen göstermeniz gerekmektedir. Daha sonra ise banyo olayını çocuğunuza bir nevi oyunmuş gibi göstererek daha eğlenceli hale getirebilir hatta banyoda oyuncak bulundurmasına bile izin verebilirsiniz. Çocuklar bir konu hakkında fazla zorlama söz konusu olduğunda o konuyu yapma eğiliminden uzaklaşırlar. Bu nedenle küçük oyunlar ile banyoyu meraklı ve istekli hale getirmeniz sizin elinizdedir.

Bebeklerde Su Korkusu Nasıl Yenilir?

Bebekler anne karnında sıvı içinde bulunsalar da dünyaya geldikten sonra bu durumu unutabilme eğilimindedirler. Dış dünyaya açılan bebekler tekrar olarak bir sıvı için hapsedilme korkusunda olduklarından dolayı suya karşı antipatik davranabilirler. Bebeğe suyu sevdirme ebeveynlerin neredeyse en zorlandıkları sorunlardan biridir. Zorlama karşısında inat edebilecek olan çocuklar özellikle banyo yapmaya da suyun içinde bulunma konusunda korku içerisinde bulunabilirler. Onlara gereken güven ortamını sağladıktan sonra banyo yapma gibi işlemlerin aslında korkulacak bir şey olmadığını hatta eğlenceli olduğunu yansıtmak için belkide bir süre birlikte oyunlar oynayarak banyo yapmasına izin verebilirsiniz. Büyüdükçe denize ya da havuza gitmeye başlayan çocuklar zaten bu korkularını doğal olarak yeneceklerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.