4 Aylık Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

13.04.2020
83
4 Aylık Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

Bebeğimiz her ay geçtiğinde daha da büyümeye daha da gelişme daha da akıllı olmaya devam edecektir. Dört aylık bebek artık iyice dışarıdaki besinler ile daha fazla ilgili olmaya merakını bastırmak için hareketlenmeye gülmeye ve tepki vermeye başlayacaktır. Bebeğiniz tıpkı ilk üç ayda olduğu gibi dördüncü ayında da gelişmeye büyümeye devam edecektir. İlk üç ayda iki santim kadar uzayabilen bebekler dördüncü aya geldiğinde iki santimden biraz daha fazla uzayacaklardır. Bebeğinizin kilo ve boy gelişimi orantılı bir şekilde azar azar ve yavaş yavaş olmalıdır. Bir yaşını dolduruncaya kadar bebeğiniz yaklaşık olarak 5.1 ile 8.6 kg aralığında olmalı ve üzerine de dört santim kadar uzamalıdır.

4 Aylık Erkek Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

Dört aylık erkek bebeğinizin kilo ve boy gelişimi yine istatistiksel olarak çok farklı olmayacaktır. Bebeğiniz ilk üç ayda aldığı kilo ve boy gelişimin üzerine çok ciddi rakamlar olmayan bir şekilde gelişecektir. Dört aylık bebek gelişimi hem erkek hem de kız bebekler için hemen hemen aynı oranda gerçekleşecektir. Erkek bebeğiniz dördüncü aya geldiğinde iyice hareketleneceğinden kilo vermesi normaldir. Bebekler hareketlenmeye başladıktan sonra onları durdurmak neredeyse imkansızdır. Bebeğiniz 4.ayında 5.6 ile 8.6 kg aralığında bir ağırlığa sahip olacaktır. O yüzden yavaştan yavaş emeklemeye başlayan bebekler öncelikle kilo verebilirler.

4 Aylık Kız Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

Tıpkı erkek bebeklerde olduğu gibi kız bebeklerde dört aylık olduklarında artık gelişmelerini tamamen ilerletme yolunda gideceklerdir. Dört aylık bebek hem kız hem erkeklerde hareketli dönemlere denk geldiği manasına gelmektedir. Bebeğiniz artık iyice çevresi ile tamamen uyumlu bir halde korkmadan neşeli bir biçimde etrafındaki nesneleri keşfederek büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. Bebeğinizin gelişimi sandığınız kadar hızlı gelişmeyebilir. Bebekler ilk altı ayda hızlı büyüseler de bakıldığında bu büyüme çokta fark edilebilir bir cinsten olmayacaktır. Siz fark etmeseniz de bebeğiniz kilo almaya ve boyu uzamaya devam eder. Bebeğiniz, 4.ayına geldiğinde 5.1 ile 8.1 aralığında bir ağırlığa sahip olacaktır. Aylık olarak gideceğiniz doktor kontrollerinde doktorunuzun da size söyleyeceği gibi bebeğiniz bazı durumlarda yavaşlarken bazı durumlarda hızlı büyümeye başlayacaktır. Bu konuda endişe içinde bulunmamanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.