3 Aylık Bebek Kilo ve Boy Gelişimi Nasıl Olmalı?

13.04.2020
111
3 Aylık Bebek Kilo ve Boy Gelişimi Nasıl Olmalı?

Bebeğinizde doğumdan sonra sürekli olarak gelişmeye ve kilo almaya devam eder. İlk üç ay ve ilk altı ay bebek gelişimi için oldukça önemli olan dönemlerdir. Üç aylık bebek kilo ve boy gelişim olarak çok hızlı olmasa da gelişmeye devam eden bir tablo çizecektir. Bebeğiniz ilk üç ay içerisinde yaklaşık olarak 3.2 kg ile 5.8 kg aralığında bir kiloya sahip olacaktır. İlk altı ay anne sütü ile beslenen bebeklerde gelişimin hızlı olması oldukça normal bir durumdur. Bebekler dünyaya adapte olma aşamasında çevresel etkenlerle birlikte gelişmeye ve büyümeye devam etmektedirler.

3 Aylık Erkek Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

Bebekler anne sütü almaya devam ettikçe besin değerleri yüksek besinler ile beslendiklerinden dolayı kilo ve boy gelişimleri hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Üç aylık bebek İster kız ister erkek olsun kilo gelişimleri genelde genetik faktörler ve çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterir.  Ortalama olarak ilk üç ay içerisinde 2-2.5 santim uzama gösterirken 5.1 ile 7.9 kg aralığında olması beklenir. Erkek bebekler kız bebeklerden biraz daha tembel olarak bilindiklerinden dolayı kızlar bu süreçte birazcık daha hızlı gelişim gösterebilirler. Ama genel olarak bebekler yukarıda verilen bilgiler ışığında gelişimlerine devam ederler ve bu girişimler genetik faktörlerle çevresel faktörlerle ortak olarak oluşur.

3 Aylık Kız Bebek Kilo ve Boy Gelişimi

Üç aylık kız bebeklerde kilo ve boy değişimi yine yukarıda verilen bilgiler ışığında gerçekleştirmektedir. Üç aylık bebek Ek gıda almıyor ve tamamen anne sütüyle besleniyor ise ortalamalar ışığında 4.6 ile 7.4 kg arasında bir kiloya sahip olması beklenir. Bebeğiniz besin takviyesi olarak sadece anne sütü üzerinden istedikleri besin takviyesine alabilirler. Bazı durumlarda anne sütü yetersiz kaldığında anne sütüne yakın mamalar ile de bu besinleri destekleyebilirsiniz. Düzenli olarak doktora gidiyorsanız bebeğinizin gelişimi ile ilgili detaylı bilgilendirmeleri doktorunuzdan öğrenebilir ve ona göre bir yol izleyebilirsiniz. Bebeklerimiz bizim için dünyanın en değerli varlıklarıdır. Bu nedenle de gelişimleri değişimleri her türlü bizi ilgilendirmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.