2 Aylık Bebek Kilo Boy Gelişimi

09.04.2020
80
2 Aylık Bebek Kilo Boy Gelişimi

Ebeveynlerin merak ettikleri bir diğer konuda şüphesiz ki bebeklerinin bulundukları aya göre gelişimidir. Gelişim aslında her bebeğe özel bir durum olsa da Türkiye ortalamasına göre bebek gelişimi çizelgesi bulunmaktadır. Bebek gelişimi bebeğin aylık aldığı kiloya göre ilerlemektedir. Genellikle bunun takibini sağlık ocağı yapmaktadır. Aylık kontroller bulunmakta olup, buna göre bebeğinizin bir önceki aya kıyasla alması beklenen kiloyu alıp almadığı, boyunun kaç cm uzadığı gibi gözlemler yapılır. Peki, 2 aylık bebek kilo boy gelişimi ortalamalara göre kaç olmalı birlikte inceleyelim..

2 Aylık Erkek Bebek Kilo Boy Gelişimi

Bebeklerin gelişimi cinsiyetine göre de farklılık göstermektedir. Erkek bebekler kız bebeklere göre ortalaması daha fazladır. Buna göre 2 aylık erkek bebek kilosu 3 kilo 600 gram ile 6 kilo 600 arasında bulunması beklenir. Boyunun ise en az 53 cm, en fazla ise 63 cm aralığında olması beklenir.

2 Aylık Kız Bebek Kilo Boy Gelişimi

Kız bebekleri erkeklere göre gelişimleri bir tık geriden gelir. Buna göre 2 aylık kız bebek kilo ortalaması 3 kilo 500 gram ile 6 kilo 400 gram aralığında olması beklenir. Boy ise en az 52 cm, en fazla ise 62 cm olması beklenir. Yukarıda sizlere paylaştığımız kilo ve boy ortalamadır. Her bebeğin gelişimi kendine özel olup, bebeğinizin gelişimi ile en doğru bilgileri doktorunuz verecektir. Bebeğinizi diğer bebekler ile kıyaslama yapmadan onu olduğu gibi kabul etmeli doktorunuzun bilgilerine itibar et

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.